Алтан бөмбөрцөг 2021: “The Queen’s Gambit” болон бусад шагнал авсан бүтээлүүдийн танилцуулга

2021-03-01 Дэд онцлох 1

78 дах удаагийн “Алтан Бөмбөрцөг” наадмын кино болон телевизийн салбарын шилдгүүдийг тодруулдаг уг шагнал гардуулах ёслол нь хоёрдугаар сарын 28-нд анх удаа нэгэн зэрэг хоёр хотоос буюу Лос-Анжелес болон Нью-Йоркоос шууд дамжуулалт хийж ялагчдаа тодрууллаа.

Шилдэг утга уянгын кино

Ялагч- “Nomadland”
“The Father”
“Mank”
“Promising Young Woman”
“The Trial of the Chicago 7”

Утга уянгын киноны шилдэг эмэгтэй жүжигчин

Ялагч- Андра Дэй, “The United States vs. Billie Holiday”
Вайола Дэвис, “Ma Rainey’s Black Bottom”
Ванесса Кирби, “Pieces of a Woman”
Фрэнцис Макдорманд, “Nomadland”
Кэри Маллиган, “Promising Young Woman”

Утга уянгын киноны шилдэг эрэгтэй жүжигчин

Ялагч- Чедвик Боузман, “Ma Rainey’s Black Bottom”
Риз Амед, “Sound of Metal”
Энтони Хопкинс, “The Father”
Гэри Олдман, “Mank”
Тахар Рахим, “The Mauritanian”

Шилдэг туслах дүрийн эмэгтэй жүжигчин

Ялагч- Жоди Фостер “The Mauritanian”
Гленн Клоуз, “Hillbilly Elegy”
Оливия Колман “The Father”
Аманда Сейфрид, “Mank”
Хелена Зенгел “News of the World”

Шилдэг туслах дүрийн эрэгтэй жүжигчин

Ялагч- Дэниэл Калуя, “Judas and the Black Messiah”
Жаред Лето, “The Little Things”
Билл Мюррей, “On the Rocks”
Лесли Одом Жр., “One Night in Miami”
Саша Барон Коэн, “The Trial of the Chicago 7”

Шилдэг найруулагч

Ялагч- Клоуи Жао, “Nomadland”
Аарон Соркин, “The Trial of the Chicago 7”
Режина Кинг, “One Night in Miami”
Дэвид Финчер, “Mank”
Эмералд Феннелл, “Promising Young Woman”

Шилдэг кино зохиол

Ялагч- Аарон Соркин, “The Trial of the Chicago 7”

Клоуи Жао, “Nomadland”
Эмералд Феннелл, “Promising Young Woman”
Жек Финчер, “Mank”
Флориан Зеллер, Кристофер Хэмптон, “The Father”

Шилдэг хөгжмийн зохиол

Ялагч- Трент Резнор, Аттикус Росс, Жон Батист, “Soul”
Александр Деспла, “The Midnight Sky”
Людвиг Горанссон, “Tenet”
Жеймс Ньютон Ховард, “News of the World”
Трент Резнор, Аттикус Росс, “Mank”

Шилдэг дуу

Ялагч- “Io Si (Seen)”,The Life Ahead
“Fight for You”, Judas and the Black Messiah
“Hear My Voice”, The Trial of the Chicago 7
“Speak Now”, One Night in Miami
“Tigress & Tweed”, The United States vs. Billie Holiday

Шилдэг анимэйшн кино

Ялагч- “Soul”
“The Croods: A New Age”
“Onward”
“Over the Moon”
“Wolfwalkers”

Шилдэг гадаад кино

Ялагч-“Minari” (АНУ)
“Another Round” (Дани)
“La Llorona” (Гуатемала/Франц)
“The Life Ahead” (Итали)
“Two of Us” (Франц/АНУ)

Шилдэг утга уянгын цуврал

Ялагч- “The Crown”
“Lovecraft Country”
“The Mandalorian”
“Ozark”
“Ratched”

Утга уянгын цувралын шилдэг эмэгтэй жүжигчин

Ялагч- Эмма Коррин, “The Crown”
Оливия Колман, “The Crown”
Жоди Комер, “Killing Eve”
Лора Линни, “Ozark”
Сара Полсон “Ratched”

Утга уянгын цувралын шилдэг эрэгтэй жүжигчин

Ялагч- Жош О’Коннор, “The Crown”
Жейсон Бейтман, “Ozark”
Мэттью Риз, “Perry Mason”
Боб Оденкирк, “Better Call Saul”
Аль Пачино, “Hunters”

Шилдэг мюзикл эсвэл инээдмийн цуврал

Ялагч-“Schitt’s Creek”
“Emily in Paris”
“The Flight Attendant”
“The Great”
“Ted Lasso”

Мюзикл эсвэл инээдмийн цувралын шилдэг эмэгтэй жүжигчин

Ялагч-Кетрин О’Хара, “Schitt’s Creek”
Лили Коллинз, “Emily in Paris”
Кейли Куоко “The Flight Attendant”
Эль Фаннинг, “The Great”
Жейн Леви, “Zoey’s Extraordinary Playlist”

Мюзикл эсвэл инээдмийн цувралын шилдэг эрэгтэй жүжигчин

Ялагч- Жейсон Судейкис, “Ted Lasso”
Дон Чидл, “Black Monday”
Николас Холт, “The Great”
Южин Леви, “Schitt’s Creek”
Рами Юссеф, “Ramy”

Шилдэг богино цуврал эсвэл телевизийн кино

Ялагч- “The Queen’s Gambit”
“Normal People”
“Small Axe”
“The Undoing”
“Unorthodox”

Богино цуврал эсвэл телевизийн киноны шилдэг эмэгтэй жүжигчин

Ялагч- Аня Тейлор-Жой, “The Queen’s Gambit”
Кейт Бланшетт, “Mrs. America”
Дейзи Эдгар-Жонс, “Normal People”
Шира Хаас, “Unorthodox”
Николь Кидман, “The Undoing”

Богино цуврал эсвэл телевизийн киноны шилдэг эрэгтэй жүжигчин

Ялагч- Марк Руффало, “I Know This Much is True”
Брайан Крэнстон, “Your Honor”
Жефф Дэниэлс, “The Comedy Rule”
Хью Грант, “The Undoing”
Итан Хоук, “The Good Lord Bird”

Телевизийн цувралын шилдэг туслах дүрийн эмэгтэй жүжигчин

Ялагч- Жиллиан Андерсон, “The Crown”
Хелена Бонэм Картер, “The Crown”
Жулия Гарнер, “Ozark”
Энни Мерфи, “Schitt’s Creek”
Синтия Никсон, “Ratched”

Телевизийн цувралын шилдэг туслах дүрийн эрэгтэй жүжигчин

Ялагч- Жон Бойега, “Small Axe”
Брендан Глисон, “The Comey Rule”
Дэниэл Леви, “Schitt’s Creek”
Жим Парсонс, “Hollywood”
Дональд Садерланд, “The Undoing”

Холбоотой мэдээ

Эрэн сурвалжлагдаж байсан хоёр цэрэг өнөөдөр баригдлаа

Цагдаагийн байгууллагаас "Хэргийн газраас галт зэвсэгтэй оргон зайлсан хоёр цэргийг Говь-Алтай а

2021-04-11

Л.Баттөр: Бүх нийтийн бэлэн байдлын зэргийн хугацаа дуусах үед нас баралтын тоо нэмэгдэж мэдэхээр байна

Засгийн газраас цаг үеийн асуудлаар мэдээлэл хийлээ. Энэ үеэр ХӨСҮТ-ийн Ерөнхий захирал Л.Бат

2021-04-10

“Хөл хорионы үеэр 60-аас дээш насны архаг, хууч өвчтэй ахмад настнуудыг гэрээр нь вакцинжуулна”

Эрүүл мэндийн сайд С.Энхболд хөл хорионы хугацаанд архаг хууч өвчтэй ахмадуудыг гэрээр нь очиж д

2021-04-10

Санал асуулга

Хатуу хөл хорио тогтоох хэрэгтэй юу?

Үр дүн

Loading ... Loading ...